5 Wskazówek jak wybrać idealne miejsce na sesję narzeczeńską

13 listopada 2018

Jeśli przeczytałaś mój poprzedni artykuł “5 powodów dlaczego sesja zaręczynowa się opłaca”, to wierzę, że zdecydowałaś się na sesję zaręczynową!  Założę się, że następnym pytaniem, które mi zadasz jest “gdzie powinniśmy pójść na naszą sesję?” Świetne pytanie! Wiele par prosi o pomoc, decydując o miejscu, w którym ma się odbyć sesja zaręczynowa, więc nie jesteś sama. Mógłbym podać ci kilka wspaniałych miejscówek, ale najpierw dam Ci parę wskazówek, które warto rozważyć, szukając tego jedynego i wyjątkowego miejsca na sesję zaręczynową. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci odnaleźć lokalizację, która odzwierciedla Was jako parę, a także sprawią, że Twoja sesja będzie bardziej znacząca.

1. Zastanów się nad porą dnia

Czasami nie chodzi o to gdzie robisz zdjęcia, ale kiedy je robisz. Jeśli miałbym podać jedną rzecz, którą potrzebują fotografowie, aby zrobić wspaniałe zdjęcie, to jest nią piękne światło o wysokiej jakości. Możesz mieć oszałamiające miejsce, ale jeśli jakość światła nie jest dobra, Twoje zdjęcia mogą wyglądać płasko, matowo i mało inspirująco.

Ja preferuję rozpoczynać sesję na godzinę przed wschodem lub na dwie godziny przed zachodem słońca. Uwielbiam korzystać z pierwszej godziny naszej sesji, aby nauczyć Cię, jak się ustawiać i pomóc Ci czuć się komfortowo przed aparatem. Właśnie wtedy, gdy oboje się już oswoicie, jesteśmy w drugiej godzinie naszej sesji (złota godzina). Wtedy zaczyna się magia. Światło w tym czasie jest miękkie, ciepłe i po prostu magiczne. Bardzo ważne, żeby dotrzeć na czas do miejsca sesji. Gdy słońce zajdzie, już nie będzie takiego światła.

Sesja narzeczeńska w parku

2. Zastanów się nad porą roku

Pora roku, jaką wybierzesz na sesję narzeczeńską, określi styl sesji, a także sposób prezentacji Twoich zdjęć. Jesień i wiosna to najbardziej popularne pory roku na sesję zaręczynową. Osobiście uwielbiam sesje zdjęciowe jesienią. Drzewa są nadal pełne, kolorowe i żywe. Nic nie przebije czerwonych, pomarańczowych i żółtych liści. W okresie wiosennym natomiast, kwitną kwiaty i śpiewają ptaki.

Dobrze jest rozejrzeć się w internecie, czy nie ma zaplanowanych jakichś imprez masowych w miejscu, w którym planujesz sesję. W niektórych miejscach, odbywają się coroczne wydarzenia, które przyciągają sporo ludzi. Planowanie w tym konkretnym czasie będzie kłopotliwe, żeby uniknąć tłumów. W takim wypadku, można wykonać sesję o wschodzie słońca.

Sesja zaręczynowa w parku, alejka, jesienna sesja

3. Rozważ miejsca, które mają dla Ciebie wyjątkowe i sentymentalne znaczenie

Pomyśl o miejscu, które jest znaczące dla Ciebie lub jest częścią Twojej historii miłosnej. Może to być miejsce, gdzie Twój partner Ci się oświadczył, gdzie pierwszy raz się spotkaliście lub w miejscu, które symbolizuje Wasze ukochane miasto. Wybór takich lokalizacji pozwoli Ci poczuć się swobodniej, a także nada Waszym zdjęciom wyjątkowego znaczenia.  

Sesja narzeczeńska na ławce  

4. Pomyśl o Waszym hobby i ulubionych aktywnościach

Czasami warto pomyśleć nieszablonowo. Zrób z tego przygodę, wykonując jedno z ulubionych zajęć. Być może Ty i Twój narzeczony lubicie gotować razem. Być może spotkaliście się po raz pierwszy w kawiarni, a może podglądaliście swoje mięśnie na siłowni ;P Włącz swoją ulubioną kawiarnie lub siłownie do swojej sesji. Dla tych, którzy lubią świeże powietrze, wędrówki po górach lub zbieranie jabłek w sadzie - fotografujmy tam! Jest tyle różnych aktywności, które możecie wspólnie robić, więc bądźcie kreatywni i otwarci. Traktuj to jako randkę, jednocześnie pozwól fotografowi udokumentować Was oboje podczas zabawy.

Sesja zaręczynowa na klifach

5. Zastanów się, jaki typ ubrania chcesz włożyć na siebie

Podobnie jak lokalizacja, stroje powinny odzwierciedlać Wasze osobowości. Ważne jest aby czuć się komfortowo i pewnie. Jeśli najpierw wybierzesz miejscówkę, Twój strój musi uzupełniać to otoczenie. Jeżeli robisz zdjęcia na polu lub w ogrodzie, rozważ ubrania o bardziej naturalnych kolorach. A jeśli robisz zdjęcia w centrum miasta, możesz rozważyć noszenie odważniejszych kolorów. Innym pomysłem jest wybranie miejsca, które będzie pasowało do Twoich kolorów weselnych. Sugeruje wybrać 2-3 stroje i co najmniej 2 lokalizacje, żeby pasowały do codziennych, nieformalnych i formalnych ujęć. Jeżeli wybrałaś motyw przewodni, wybierz pasującą lokalizację. Na przykład, jeśli zaręczyłaś się na stadionie piłkarskim, możesz włożyć koszulkę swojej ulubionej drużyny i tam zrobić sesję. Jest to idealny sposób na włączenie historii miłosnej i będzie to miało sens.

Sesja narzeczeńska w parku, wśród drzew

Sprawdź lokalizację, która Cię interesuje i upewnij się, że masz pozwolenie na zrobienie tam sesji zaręczynowej. Być może będzie trzeba uzyskać pozwolenie na fotografię i zapłacić opłatę za zrobienie zdjęć w danym miejscu. Jeśli wciąż próbujesz wymyślić idealne miejsce, nie wahaj się poprosić swojego fotografa o poradę. On może ocenić Twoje pomysły i pomóc Ci znaleźć idealną lokalizację. Wprawdzie, jeśli Twój fotograf zarejestruje Wasze prawdziwe emocje i intymność, jest to bardziej przyciągające wzrok niż najatrakcyjniejsze tło. Zdjęcia będą bardziej skupiać się na Was, a otoczenie, powiedzmy, byłoby słodkim dodatkiem.

Sesja zaręczynowa na klifach, zmysłowaSesja narzeczeńska nad morzem

Więc o jakich lokalizacjach myślisz lub jaką wybrałaś na swoją sesję narzeczeńską? Daj mi znać w komentarzu!

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis i okaże się pomocny. Jeśli nie przeczytałaś jeszcze poprzedniego wpisu “5 powodów dlaczego sesja zaręczynowa się opłaca”, zapraszam tutaj.

 

Barlinek, Polska +48 576 908 127

 kontakt@bartekkucaba.pl

Znajdziesz mnie również na Facebooku oraz Instagramie

© Bartosz Kucaba 2018 - wszelkie prawa zastrzeżone 

ZAPYTAJ O OFERTĘ